DOLMETSCH - ÜBERSETZUNGSDIENST- BERISHA
E-Mail-adresa: info@berisha.org     www.berisha.org
Home Profili Veprimtaria Info Foto-Galeria Pyetje / Formular
vom deutschen ins albanische übersetzen
Biografia ime e shkurtėr:

Kam lindur nė Kosovė, shkollen fillore e kam kryer nė Rogovė, tė mesmen - Akademin Pedagogjike nė Gjakovė. Nė Universitetin e Klagenfurtit/Austri kam studiuar Njohuritė gjuhėsore dhe Germanistiken. Nė Vjenė kam kryer provimet universitare gjuhėsore gjermanisht - shqip dhe pas pėrfundimit me sukses tė provimeve Shtetėrore Juridike nė Ministrinė e Drejtėsisė kam diplomuar pėr Pėrkthyes tė gjuhes Shqip-Gjermanisht. Nė Janar tė vitit 2004 dekorohem nga Akademia Internacionale e Shkencave me titullin Jurist.

Tani nė Klagenfurt/Austri punoj nė zyrėn time si pėrkthyes i gjuhės nė tė gjitha fushat. Mbrapa meje kam lėnė njė karrierė si Arsimtar dhe Instruktor i Autoshkolle.

Kam shkruar artikuj me tema tė ndryshme, nė mes tė tjerash kam shkruar libra autoshkolle pėr nė Austri dhe Gjermani si dhe dy libra mėsimi tė gjuhės Shqip - Gjermanisht, kam pėrpunuar dhe programuar cd kompjuteri pėr Autoshkolla.

Pėr kombin shqipėtar angazhohem pėr Kontribute humanitare nė bashkėpunim me Shoqatat Austriake.

Veprimtaria
Ihre Vorteile: Top-Qualität - Günstige Preise - Kurze Lieferzeiten - Absolute Termintreue